cucinare sano e facile
cucinare sano e facile
La cucina di Antonio e la scrittura di Michaela danno vita a questo sito. Sperando che sia di vostro gradimento, buona navigazione!
La cucina di Antonio e la scrittura di Michaela danno vita a questo sito.Sperando che sia di vostro gradimento,buona navigazione!

Popol lásky (La cenere dell´amore)

Un lungo racconto sulla storia d´amore tra due giovani in Slovacchia.

 

POPOL LÁSKY  (2010)

 

                Uplynulo už desať rokov od mojej maturity, uvedomím si obracajúc stránku na kalendári. Na rohu pretočeného listu i dnes zanechávam mastné odtlačky prstov, ako i na všetkých predošlých stranách kalendára. Rituál pretáčania strany si nechávam na poobedie, keď býva menej práce. Kalendár bol celý zamastený už pred dvoma týždňami, pri mojom nástupe sem, do lángošového bufetu, takže si kvôli mastným fľakom nerobím žiadne výčitky svedomia. Patria k tejto práci spolu s pachom starého oleja a vôňou cesnaku.

                                                                                  ...pokračuj v čítaní...

Bábika  (La Bambola) ,  12/2014

“Bábiku, bábiku!” opakovalo potichučky dievčatko, ledva ševeliac perami. Stálo na špičkách pri okne a snažilo sa vytušiť, čo sa asi deje vonku, za clonou tíško padajúceho snehu. Vedelo, že je ešte skoro, príliš skoro, ale taká tichá modlitbička nemohla nikomu ublížiť. Ktohovie, možno už bol Ježiško niekde nablízku a mohol ju počuť. Tentokrát na ňu snáď nezabudne, ako v predošlé roky, a konečne jej donesie bábiku. Takú ozajstnú, nie handrovú alebo drevenú. Naozajstnú bábiku, len pre ňu samotnú.

                                                                           ...pokračuj v čítaní poviedky...

L'angolo di Michaela sul quotidiano Buongiorno Slovacchia
Scopri il bellissimo libro di fiabe tradotto da Michaela
Vuoi sapere di più della fiaba "Paulina e l'Acqua della Vita"?
Leggi la poesia "Salendo al Duomo (in una mattina d'estate)"
Stampa | Mappa del sito
Antonio e Michaela